Styrmandskursus 20. og 27. Maj – korttursstyrmand i kajak og inrigger

Styrmandskursus 20. og 27. Maj - korttursstyrmand i kajak og inrigger

Så skulle det være ganske vist roklubben afholder korttursstyrmandskursus for inriggerroer og kajakroere her i maj måned. Kurset kører over to aftener: tirsdag den 20. Maj kl 19-22 og igen tirsdag den 27. Maj.
Underviser Torsten Traberg, og kurset er gratis.
Kom og tag kursted hvis du ikke har det endnu, eller hvis du har været på det for længe siden men ikke er frigivet som styrmandskursus , eller hvis du gerne vil opfriske stoffet med fx inriggerbrillerne på.
Vi har brug for mange styrmænd, så vi kan afvikle vores roaftener, ro-søndage og klubbens ture så fleksibelt som muligt. Meld dig på på Rokortet, så vi kan komme godt på vandet med gode, nye styrmænd.

By | 2014-05-08T11:03:42+01:00 maj 1st, 2014|Aktivitet, Inriggere, Kajak, Kurser, Medlemmer|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment