Open By Night 7. juni kl 17-22.30

Fredag den 7. juni er der Open by Night i Odder fra kl 17-22.30, og arrangementet står i sportens tegn.
Derfor skal Odder Roklub igen i år ind og vise flaget med vores ergometre og vores både. Det er faktisk god reklame for os, og derfor  tager vi en single Coastal og en kajak med derind og vores beach banner.
 
Det plejer for øvrigt at være godt vejr og smadderhyggeligt, og vi håber, at vores medlemmer  har lyst til at give en hånd med. Det er jo også godt for klubfællesskabet at mødes i lidt andre rammer og få lidt og spise og drikke sammen og kigge på byen.
 
Vi har brug for folk til
• at pakke bådtraileren og stille op på Polititorvet fra kl 15-17
• at være på Polititorvet og snakke roning og kajakroning med de mange, der kigger forbi kl 17-22.30. Vi kan jo deles timerne lidt imellem os
• at pakke sammen igen kl 22.30 og køre alt udstyret tilbage til klubben.
 
ps. forældre er også velkomne
 
Tilmelding på rokort.
 
By | 2019-05-29T17:06:21+01:00 maj 29th, 2019|Aktivitet, Billeder|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment